Tamer, Avci Sınıfı Black Desert Rehberi

Black Desert Türkiye
Ara
28

Avcı-Tamer Rehberi

Black Desert Rehber Tamer-Avcı Giriş

Avcı sınıfı Black Desert Online dünyasında nadir oynanış stiline sahip sınıflardan biridir. Bu sınıfın bir çok alan etkili saldırısı olduğu için PvE oynaması kolay bir sınıftır. Tamer’ın savaş stili hızlı tempolu ve bol hareketlidir. 20. seviyeye ulaştığınızda savaşlarda size yardım edecek olan “Beast” adlı pet’inizi çağırabiliyorsunuz. 49. seviyeye ulaştığınızda ise yeni gelen beceri sayesinde Beast’i binek olarak kullanabiliyorsunuz. Aşağıdaki videodan Tamer tanıtım videosuna bakabilirsiniz.

 

Artıları: 
* Kolay oynanması 
* Bir kısım destek skillerine sahip olması 
* Dinamik savaş stiline sahip olması (fast-paced) 
* Alan kontrolünde gayet iyi olması 
* PvE’de çok güçlü olması 
* Yeterli dayanıklılığa sahip olması 

Eksileri: 
* PvP’de zayıf olması 
* Düşük savunmaya sahip olması 
* Yineleyici savaşma şekli (repetitive) 

 Oynanış Videosu

 

SİLAH ve ZIRH

Savaşçı karakter sınıfı için silahlardan bahsedelim. Oyun içerisindeki en iyi silahların, Dünya Bossların‘ndan düştüğünü en baştan belirtmekte fayda var. Birincil silahınız olarak   iconKzarka Kısa Kılıc ,      iconLiverto‘nun bulunması gerekli. Eğer bir şekilde elde etmeyi başarırsanız, bir an önce +15’e yükseltmenizde fayda var. Eğer yeterli bütçeye sahip değilseniz, Yuriaicon fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır. Yuria, her ne kadar Liverto‘nun yerini tutmasa da, Liverto için gerekli olan bütçeyi ayarlayana kadar işini görecektir. Off-İkincil Silah için,iconIncense Süs veya .iconNeedle Süs daha iyi olucaktır.

Zırh açısından Giath’in Kaskı (kask) -, Red Nose (göğüs) , Bheg Eldiveni ve   Muskan Ayakkabı –, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer bu seti tamamlarsanız, 100 can yenileme, maksimum MP/WP/SP +100, maksimum can +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1 ve yetenek kullanma hızı +1 gibi önemli bonuslar kazanabilirsiniz. Bu bahsini ettiğimiz zırhları elde etmek biraz can sıkıcı ve zor olabilir. Bu yüzden, bu seti tamamlayana kadar, alternatif setlere de göz atabilirsiniz.

Alternatif zırh setleri açısından, diğer her sınıfta olduğu gibi Grunil , maksimum can, her parça başına 2 adet kristal boşluğu ve ekstra AP bonusu gibi avantajları sayesinde, ilk tavsiyemiz olacaktır. Diğer sınıflar tarafından da giyilebilir olması, büyük bir avantaj olarak gösterilebilir. Bir başka zırh seti olarak Heve  iconiconiconicondüşünülebilir. Bunun sebebi ise, biraz fazladan ve +300 hp veriyor olması.

Aksesuar açısından, biraz tuzlu olan, fakat her kuruşuna değen eşyalardan bahsedelim. Black Desert Online içerisinde geçerli olan paranızdan biraz harcamanıza sebep olacak olan aksesuar eşyaları, 2 adet Blue Whale Molar Earring, 2 adet Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace, Basilisk’s Belt şeklinde listeleyebiliriz. Eğer bütçeniz bu eşyalara yetmiyorsa,  2 adet Bares Earring, 2 adet Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt  sizler için güzel alternatif olacaktır.

Silahlarınız için Red Battlefield Crystal – Carmae, yan silahlarınız için Red Spirit’s Crystal, başlığınız için Red Battlefield Crystal – Harthia, göğüs zırhınız için Red Battlefield Crystal – Cobelinus, eldivenler için Black Magic Crystal – Assault ve/veya Black Magic Crystal – Valor, ayakkabılarınız için ise Red Battlefield Crystal – Adamantine kristalleri, eşyalar üzerindeki soketler için önerimiz olacaktır. Tabii bu liste, Black Desert Online içerisinde sizi para açısından biraz zor duruma sokabilir.

Eğer bahsettiğimiz kristallere paranız yetmiyorsa, silahlarınız için Magic Crystal – Destruction, yan silahlarınız için Ancient Magic Crystal of Perfection, başlıklarınız için Magic Crystal of Infinity – Intimidation, göğüs zırhlarınız için Ancient Magic Crystal of Abundance – Vigor, eldivenler için Magic Crystal of Infinity – Sturdiness ve son olarak ayakkabılarınız için Magic Crystal of Infinity – Swiftness bizlerin önerisi olacaktır.

 

Beceriler

Note: When starting out you are mainly going to focus on leveling Summon Heilang, Bolt/Jolt Wave, Void Lightning, and Roaring. Once you get awakening you drop points from Roaring and focus on Echo Pierce, Allaround Spinner, and Legendary Beasts Dance. Though all the awakening skills are great, those are the ones I would focus on first.

Add-On’s

 

Yararlanmanız Gereken Kaynaklar ;

End Gmae Avcı Rehberi

Avcı Oynanış

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !